Stanisław Kędzia

Aktor teatralny
30.04.1951 11.06.2005 Kalisz

Biografia

Stanisław Kędzia urodził się 30 kwietnia 1951 roku w Kaliszu. W 1976 zdał eksternistyczny egzamin dla aktorów dramatu i od tego czasu występował w wielu teatrach, m.in. Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Słowackiego (1976–1977), Teatrze Płockim (rok później) oraz Teatrze Żydowskim w Warszawie. Od 1979 do 1982 występował w Teatrze Dramatycznym w Gdyni.

W 1981 występował na deskach Teatru Ochoty w Warszawie (Makbet) i krakowskiego Teatru STU (Ubu Król czyli Polacy). W kolejnym roku grał w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. W latach 1983–1984 występował na scenie Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. W 1984 wystąpił w piątym odcinku serialu Siedem życzeń.

Wyjechał do Stanów Zjednoczonych, na Alaskę. W czerwcu 1988 razem z Andrzejem Czumą rozpoczął w Chicago codzienny program radiowy nadawany ze stacji WSSY 1330 AM.

Zobacz pełny artykuł na Wikipedii

Osiągnięcia

Występował w Teatrze Dramatycznym w Gdyni (1979–1982).
Występował w Teatrze Ochoty w Warszawie i Teatrze STU (1981).
W 1984 wystąpił w piątym odcinku serialu Siedem życzeń.
W 1988 rozpoczął w Chicago codzienny program radiowy nadawany ze stacji WSSY 1330 AM.

Ciekawostki

"Wyjechał do Stanów Zjednoczonych i osiedlił się w Chicago."
"Współpracował z Andrzejem Czuma przy codziennym programie radiowym nadawanym ze stacji WSSY 1330 AM w Chicago."

Udostępnij