Włodzimierz Caruk

bokser
06.09.1949 08.07.1986 Kalisz

Biografia

Włodzimierz Caruk urodził się 6 września 1949 roku w Kaliszu i zmarł 8 lipca 1986 roku w Warszawie. Były polski bokser i wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

W latach 1968 i 1969 zdobywał wicemistrzostwa Polski w wadze piórkowej do 57 kg (1968) oraz w wadze lekkiej do 60 kg (1969). Był także brązowym medalistą mistrzostw Polski w wadze lekkopółśredniej do 63,5 kg (1972, 1973). W 1966 został mistrzem Polski juniorów w wadze koguciej, a w 1967 w wadze piórkowej. Zdobył również drużynowe mistrzostwo Polski z Gwardią Warszawa w 1972 i 1974.

W 1970 wystąpił w reprezentacji Polski w wadze lekkiej w meczu z NRD. W latach 1967–1969 sześciokrotnie walczył w meczach młodzieżowej reprezentacji Polski, odnosząc 5 zwycięstw i 1 porażkę, pokonując m.in. Borisa Kuzniecowai i Borisa Minikajewa z ZSRR.

Zobacz pełny artykuł na Wikipedii

Osiągnięcia

Wicemistrz Polski w wadze piórkowej (1968)
Wicemistrz Polski w wadze lekkiej (1969)
Brązowy medal mistrzostw Polski w wadze lekkopółśredniej (1972)
Brązowy medal mistrzostw Polski w wadze lekkopółśredniej (1973)
Mistrz Polski juniorów w wadze koguciej (1966) oraz w wadze piórkowej (1967) – tytuły juniorów

Ciekawostki

W latach 1967–1969 sześciokrotnie występował w młodzieżowej reprezentacji Polski, z czego wygrał 5 pojedynków.
Pokonał Borisa Kuzniecowai i Borisa Minikajewa z ZSRR w trakcie kariery młodzieżowej.
Zmarł śmiercią samobójczą w Warszawie w 1986 roku.

Udostępnij