Kierowca Mercedesa przekroczył 162 km/h w obszarze zabudowanym i trafił na recydywę drogową
Mercedes jechał 162 km/h w obszarze zabudowanym; recydywa drogowa: 5 000 zł mandatu, 15 pkt i 3 miesiące bez prawa jazdy.
Kierowca Mercedesa, 25-latek będący mieszkańcem Kalisza, został zatrzymany podczas kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Pomiar wykazał, że jechał 162 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h.
Okazało się, że to nie pierwsze tego typu wykroczenie na jego koncie. Zgodnie z przepisami policjanci nałożyli na kierowcę mandat w warunkach tzw. recydywy drogowej. W konsekwencji mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz został ukarany mandatem w wysokości 5 000 zł i 15 punktami karnymi.
Przypominamy, że od 17 września 2022 roku kierowcy popełniający najpoważniejsze wykroczenia skutkujące poważnym zagrożeniem ruchu drogowego muszą liczyć się ze znacznie wyższymi karami. Recydywa obejmuje m.in. poważne przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz złamanie zakazu wyprzedzania. Popełnienie takich wykroczeń dwukrotnie w przeciągu dwóch lat skutkuje podwójną wysokością mandatu.
Źródło: policja.gov.pl