Kalisz: Zatrzymano 31-latka w sprawie kradzieży grzejników
Kalisz: 31-latek zatrzymany za kradzież grzejników i jazdę bez uprawnień – śledztwo w toku
Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali 31-letniego mieszkańca Kalisza w związku z kradzieżą grzejników żeliwnych podczas remontu jednego z budynków w mieście. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo na jego koncie. W chwili zdarzenia mężczyzna poruszał się pojazdem mimo cofniętych uprawnień. Podejrzany usłyszał już zarzuty dotyczące obu czynów.
Do zdarzenia doszło w kwietniu br. Z relacji zgłaszającego wynikało, że podczas remontu jednej z posesji w Kaliszu zdemontowano grzejniki żeliwne przeznaczone do renowacji. Radiatory znajdowały się na terenie nieruchomości objętej pracami. Po pewnym czasie pracownicy zauważyli, że doszło do kradzieży.
Niespełna cztery dni po zgłoszeniu policjantom udało się wytypować sprawcę i go zatrzymać. W znacznym stopniu pomogły zarejestrowane nagrania z monitoringu, które pozwoliły ustalić pojazd użyty przez sprawców. Funkcjonariusze dotarli do właściciela auta, a następnie do osoby, która nim kierowała. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Kalisza, który został zatrzymany.
Po weryfikacji w systemach informatycznych potwierdzono, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a auto, którym się poruszał, nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia OC.
W konsekwencji podejrzany usłyszał dwa zarzuty: kradzież grzejników oraz kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Za te czyny grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Aktualnie prowadzone są czynności mające na celu zatrzymanie drugiego ze sprawców przestępstwa.
Źródło: policja.gov.pl