Kalisz: Mężczyzna oskarżony o znęcanie się nad kotem
Mieszkańcy Kalisza zaalarmowali policję po zobaczeniu, jak mężczyzna przemocą wykorzystuje smycz kota. Sprawa doprowadziła do zatrzymania 39-latka.
Oficerowie Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oskarżyli 39-letniego mieszkańca Kalisza o znęcanie się nad zwierzęciem. Przestępstwo to grozi karą do trzech lat pozbawienia wolności.
Interwencja policji została umołodniona dzięki szybkiej reakcji przechodniów, którzy zwrócili uwagę na piekłończenie nad pupilem i niezwłocznie wezwano służby.
W środę wieczorem Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące znęcania się nad kotem. W relacji zgłaszającej wskazano, że mężczyzna w trakcie wyjścia ze zwierzakiem na spacer gwałtownie szarpał smyczą, podrzucał kotu i kopał go łapkami.
Do zgłoszenia dołączono nagranie wideo, które potwierdziło brutalny charakter zachowania.
To samo wieczory mieszkańca aresztowano. Okazało się, że chodzi o 39-letniego mieszkańca Kalisza. Już w czwartek, na podstawie zabezpieczonego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad pupilem.
Za czyn został zaproponowany wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji. Prokurator przychylił się do wniosków funkcjonariuszy.
W trakcie interwencji pracownicy schroniska zabezpieczyli czworonoga i przekazali go pod opiekę lekarza weterynarii.
Źródło: policja.gov.pl