Kaliscy policjanci ukrócili niebezpieczną jazdę podczas długiego weekendu
Podczas długiego weekendu 15 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w zabudowie; okres zwrotu to 3 miesiące.
Podczas minionego długiego weekendu w Kaliszu policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy 15 kierowcom, którzy rażąco naruszyli przepisy. W obszarze zabudowanym jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h.
Okres długich weekendów to czas odpoczynku i wyjazdów dla wielu osób. Dla policji ruchu drogowego to jednak okres wzmożonej pracy, bowiem ruch na drogach rośnie, a niektóre przewinienia stają się częstsze.
Podczas majowego weekendu funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców, posiadane uprawnienia oraz stan techniczny pojazdów, a także pilnowali, by kierowcy nie przekraczali dozwolonej prędkości. Niestety mimo apeli 15 kierowców naruszyło prawo, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w zabudowie.
Najbardziej skrajnym przypadkiem był kierowca BMW, który jechał 116 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosi 50 km/h. Takie zachowanie stwarza poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu – pieszych, rowerzystów i innych kierowców.
W związku z łamaniem przepisów ruchu drogowego wszyscy 15 kierowców zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Dokumenty prawa jazdy zostały zatrzymane i będą mogły wrócić dopiero po upływie trzech miesięcy.
Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych wypadków. Takie kontrole będą prowadzone podczas kolejnych weekendów i okresów zwiększonego ruchu. Apelujemy do kierowców o rozwagę, przestrzeganie przepisów i dopasowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Źródło: policja.gov.pl