Ostrzeżenia 05.05.2026

Kaliscy policjanci ukrócili niebezpieczną jazdę podczas długiego weekendu

Podczas długiego weekendu 15 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w zabudowie; okres zwrotu to 3 miesiące.

Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Augustyna Kordeckiego 36, 62-800 Kalisz

Podczas minionego długiego weekendu w Kaliszu policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy 15 kierowcom, którzy rażąco naruszyli przepisy. W obszarze zabudowanym jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h.

Okres długich weekendów to czas odpoczynku i wyjazdów dla wielu osób. Dla policji ruchu drogowego to jednak okres wzmożonej pracy, bowiem ruch na drogach rośnie, a niektóre przewinienia stają się częstsze.

Podczas majowego weekendu funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców, posiadane uprawnienia oraz stan techniczny pojazdów, a także pilnowali, by kierowcy nie przekraczali dozwolonej prędkości. Niestety mimo apeli 15 kierowców naruszyło prawo, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w zabudowie.

Najbardziej skrajnym przypadkiem był kierowca BMW, który jechał 116 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosi 50 km/h. Takie zachowanie stwarza poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu – pieszych, rowerzystów i innych kierowców.

W związku z łamaniem przepisów ruchu drogowego wszyscy 15 kierowców zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Dokumenty prawa jazdy zostały zatrzymane i będą mogły wrócić dopiero po upływie trzech miesięcy.

Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych wypadków. Takie kontrole będą prowadzone podczas kolejnych weekendów i okresów zwiększonego ruchu. Apelujemy do kierowców o rozwagę, przestrzeganie przepisów i dopasowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: policja.gov.pl

PJ

Piotr Jurewicz

Redaktor działu interwencji i bezpieczeństwa; relacjonuje zdarzenia i wyjaśnia ich tło z dbałością o fakty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: